Skip to content

Pracownicy Akademii Pożarniczej

Podstawowe informacje

Pełne imię i nazwisko
Jolanta Maria Klon
Główny adres email
Jolanta.Klon@sgsp.sgsp
Opis działalności

Jolanta Bobras, śpiewaczka operowa, trener wokalny, reżyser. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Muzycznej w Łodzi, studiów podyplomowych - Administracji i Zarządzania w Kulturze Wyższej Szkoły Handlowej im. Króla Stefana Batorego w Piotrkowie Trybunalskim. Znana łódzka animatorka kultury, wcześniej solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu, Teatru polskiego w Poznaniu, Teatru Powszechnego w Radomiu. Ma na koncie ok. 20 ról operowych, dramatycznych, musicalowych i filmowych. Współpracowała z takimi reżyserami, jak: Krzysztof Warlikowski, Marek Weiss-Grzesiński, Laco Adamik, Giorgio Madia, Michał Znaniecki, Waldemar Zawodziński, Mariusz Treliński. Występowała na scenach teatru Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii. Przez 20 lat współpracowała z Akademią Muzyczną w Łodzi i Filharmonią Łódzką. Reżyser wielu koncertów i spektakli. M. in. adaptacji dramatu "Przed sklepem jubilera" Karola Wojtyły. Twórca i członek zarządu Per Artem Vitae.

Osiągnięcia naukowe
Zainteresowania naukowe

Historia sztuki, historia miasta Łodzi, gra na instrumentach - fortepian, akordeon, gitara, djembe, tworzenie scenariuszy i sztuk dramatycznych i muzycznych.

Stanowiska
 • Specjalista - Trener wokalny Centrum Obsługi Spraw Społecznych i Socjalnych Studentów i Doktorantów

  Specjalista - Trener wokalny, prowadzący zajęcia doskonalące indywidualne umiejętności członków Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "Kujon" w zakresie śpiewu solo i utworów wielogłosowych, wdraża i egzekwuje w porozumieniu z kierownikiem artystycznym i kierownikiem muzycznym zespołu, sposób prezentacji wokalnych w suitach, piosenkach i przyśpiewkach z zachowaniem ich charakteru regionalnego lub wynikającego z tradycji (np. kolędy i pastorałki).

  Godziny pracy

  • Poniedziałek
  • Wtorek
  • Środa
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota
  • Niedziela